loading
  • Langmatz CZ s.r.o.

PREFABRIKOVANÉ ZÁKLADY POD AC A DC DOBÍJECÍ STANICE 

Langmatz podporuje rozvoj dobíjecí infrastruktury k elektromobilům

Image - Základna EK980 k libovolné dobíjecí stanici AC typu

Elektromobilita je klíčovým prvkem na cestě ke klimaticky šetrnému a udržitelnému dopravnímu systému budoucnosti. Pro její dlouhodobější úspěch je zásadní rozvoj komplexní dobíjecí infrastruktury, přizpůsobené potřebám uživatelů a provozovatelů.

Víme, jak náročné a stresující může být plánování a instalace dobíjecích stanic pro elektromobily. Je zde spousta aspektů, které je třeba zohlednit - od volby vhodného místa, přes složitost montáže, po potřebu rychlé a efektivní realizace projektu. Při řešení těchto výzev se často setkáváte s komplikacemi spojenými s tradičními betonovými základy - obtížnou manipulací, dlouhou montáží, problematickou montáží v chladném počasí a nedostatkem flexibility při instalaci.


Představte si situaci: Musíte koordinovat přepravu těžkých betonových prefabrikátů na staveniště a trávit drahocenný čas jejich montáží, nebo dokonce musíte základy na místě odlévat z betonu. Navíc vám počasí nepřeje - venku je mrazivo a betonové základy nejsou vhodné pro montáž nebo odlévání za nízkých teplot. Toto všechno vás nutí k přehodnocení celého harmonogramu projektu a zvyšuje tlak na váš již tak napjatý rozpočet. A co když budete potřebovat provést změny v instalaci nebo později vyměnit dobíjecí stanici? Musíte se opět potýkat s dalšími stavebními pracemi a náklady.

Langmatz proto přichází s prefabrikovanými základy pod dobíjecí stanice, které mají stavební firmy a investory ušetřít všech těchto problémů. S jejich lehkou konstrukcí a jednoduchou montáží, která trvá pouhých pár hodin, ušetříte čas, úsilí i peníze. Navíc díky nezávislosti na venkovních teplotách můžete pokračovat v projektu bez ohledu na počasí.

Modulární design a předpřipravené vylamovací otvory pro kabely ze všech stran zajišťují maximální flexibilitu při instalaci. Uvnitř dutého základu je oproti betonovým variantám mnohem větší prostor pro uložení a uchycení kabeláže, což ocení hlavně montážní pracovnici. Při situacích umístění více stanic v řadě poslouží základy nejen pro přívodní kabeláž, ale i jako protahovací šachty pro zavedení kabeláže k dále stojícím stanicím. A s dočasným litinovým krytem B125 můžete chránit připojná místa i před samotným osazením stanic.


Langmatz prefabrikovaný základ je vhodný pro téměř všechny typy AC nebo DC dobíjecích stanic a umožňuje snadnou výměnu staré stanice za novou bez nutnosti měnit celý základ a dalších stavebních prací. Vestavěné výškové vyrovnání krytu základu je ideální pro instalace na nerovném terénu. 

Nenechte se již déle trápit komplikacemi spojenými s betonovými základy.

Langmatz prefabrikované plastové základy pod dobíjecí stanice poskytnou srovnatelnou stabilitu a spolehlivost konstrukce, ale současně celou řadu výhod, kterými betonové alternativy nedisponují.Technické parametry základen EK980 k AC /DC dobíjecím stanicím

Image -

Hlavní výhody ve srovnání s klasickými betonovými základy

- Relativně malá váha základu a její jednodušší přeprava a montáž (ve srovnání s betonovými prefabrikáty)

- Rychlá montáž základu hotova za několik hodin, včetně obsypu a zhutnění

- Montáž je zcela nezávislá na venkovních teplotách, což je výhodou oproti odlévaným základům z betonu, kde se nedoporučuje montáž při nízkých teplotách. 

- Modulární konstrukce s předpřipravenými otvory pro kabely ze všech stran umožňuje větší flexibilitu při instalaci

- V základu je prostor pro uložení a uchycení kabeláže (uvnitř je dutá)

- Dočasný litinový kryt B125 pro přípojná místa, která budou osazena stanicemi později

- Kompatibilita s téměř všechným typy AC/DC dobíjecích stanic a tzv. wallboxů -

nové adaptace vytváříme na základě poptávky

- Výměna AC/DC stanice za novou je rychlá, nenákladná a nevyžaduje výměnu celého základu

- Vestavěné výškové vyrovnání krytu základny – ideální pro instalace na nerovném terénu

- Sada pro uchycení a uzemnění uložené kabeláže jako volitelné příslušenství

Fotogalerie - příklady dokončených instalací