loading
 • Langmatz CZ s.r.o.

Kabelové šachty, komory

Zemní kabelové šachty Langmatz - Chytré řešení inženýrské výstavby ve městech

Fotogalerie: realizace kabelových šachet

Užitečný tip: Je pro váš projekt vhodná výsuvná technologie nebo raději zvolíte bezpečný výklopný sloupek? Jsme připraveni vám pomoci s posouzením vhodnosti výsuvného energetického sloupku. Doporučujeme vám využít alternativní ověřené řešení v podobě výklopné technologie LANGMATZ!

Potřebujete kvalitní zemní přístupové šachty nebo komory pro kabely? Pomůžeme vám!

Kabelové šachty jsou nezbytnou součástí kabelových tras a jsou hlavně využívány ke kontrole, opravě, výměně či instalaci nových kabelů. V Langmatz nabízíme systémové kabelové propojovací komory a šachty s dlouhou životností, s možností zatížení až 40 tun a přednastavitelnými průchody z výroby. Námi dodávané prefabrikované zemní šachty a komory pro kabelové rozvody představují stále pevnou a flexibilní alternativu k betonovým kabelovým šachtám. Jaké výhody má naše kabelová komora? Mezi výhody našich šachet, jež jsou vyrobeny z kvalitního polykarbonátu za pomoci patentované 3D-ribFrame technologie, patří:

 • úspora nákladů díky malé hmotnosti, modulární výstavbě a dodávce uspořádané k montáži,
 • jednoduché přetrasování stávajících kabelovodů díky otevřeným šachtovým rámům,
 • lehká integrace do exteriéru díky volbě poklopu šachty (litina, beton, slzičkový plech nebo zadlážditelný poklop) a také
 • ochrana před neoprávněným vstupem díky různým variantám zavírání - šestihran nebo vnitřní šestihran, či speciální zavírání (fungující jako zámek - k otevření nutný originální klíč).

OBLASTI VYUŽITÍ ŠACHET/KOMOR: 

Šachty lze použít jako protahovací či odbočné. Lze v nich umisťovat spojky, koncovky či T-odbočky v kabelových sítích pro rozvod elektrické energie, sdělovacích i optických kabelů, vody (pitné i odpadní), plynu, stlačeného vzduchu, aj.

DOPORUČENÁ KRITÉRIA PRO VÝBĚR KABELOVÉ ŠACHTY:

 1. Velikost šachty (vnější/vnitřní rozměr a výška, popř. světlá výška). Šachty a komory Langmatz jsou vyráběné ve standardních velikostech  s vnitřním rozměrem od 240x240mm do 2200x2200mm - s variabilními hloubkami (bez omezení).
 2. Druh poklopu komory (litinový, ocelový vybetonovaný, ocelový pro zádlažbu a u některých modelů je možnost použití plastového poklopu)
 3. Třída zatížení. Šachty odpovídají normě EN 124 a vyhovují třídě zatížení A 15 (do 1,5 t), B 125 (do 12,5 t) nebo D 400 (do 40 tun). 

Proč si vybrat šachty od firmy LANGMATZ?

 • Můžete se spolehnout na zkušený a profesionální tým. Mateřská firma Langmatz se více než 50 let specializuje na systémová technická řešení v oblastech telekomunikace, silnoproudu a signalizační techniky.

 • Firma staví na revoluční technologii 3D-ribFrame, která dovoluje vyrábět extrémně pevné produkty s nízkou hmotností, které jsou zároveň odolné proti povětrnostním vlivům, vysoké teplotě i chemickým látkám. Zemní kabelové šachty Langmatz ze speciálně úpraveného polykarbonátu snesou zatížení až 40 tun.

 • Námi dodávané prefabrikované šachty pro kabely mají připravená místa k proražení průchodu, adaptéry a oceníte také možnost stupňovitých ucpávek do průchodů šachet.

 • Garantujeme výhodu pro zrychlení vašeho projektu. Podzemní zásuvkový box nevyžaduje betonářské práce.

Co to pro Vás znamená? 

 1. Snadné a takřka bezpracné protažení kabelů a trubek bez nutnosti vrtat otvory ( k proražení prefabrikovaného otvoru stačí kladívko)
 2. Snadné přizpůsobení otvorů na míru vašim potřebám 
 3. Snadné využití existující infrastruktury díky výřezům ve spodní časti šachty
 • Díky vestavnému do rámu šachty prvku VarioModul, můžeme nabídnout rámy s otvory 160 mm místo klasických otvorů 110mm. 

 • Můžete si vybrat z pestré nabídky poklopů (betonový, litinový, k zadláždění, poklop ze slzičkového plechu, polykarbonátový poklop). Poklopy systémových kabelových šachet mohou mít různá uzavírání (colt telenet klíč, LIC lock, šestihran klíč, šroub imbus či mohou být bez uzavírání).

 • Naše šachty jsou zaopatřeny speciálním dnem, které je navržené tak, aby se případná voda v šachtě nikdy nezadržovala

Nabízíme několik modelových řad kabelových šachet, ze kterých si vybere každý:

 1. modulární šachty (libovolná kombinace základu šachty s různými typy rámů pro dosažení požadované výšky šachty)
 2. ekonomické kompaktní nemodulární šachty 

Samozřejmě také nabízíme i potřebné příslušenství ke kabelovým šachtám jako jsou průchodky, výšková vyrovnání, zdvihací háky, stupňovité ucpávky, redukce, nástroje k fixaci uzavírání.

Mohlo by vás zajímat: potřebujete do svého projektu implementovat podzemní zásuvkovou skříň, plánujete usadit kabelový rozvaděč do odolné a zabezpečené kabelové šachty? Prohlédněte si stránku podzemní zásuvkové boxy a rozvaděče!

Názorná ukázka postupné montáže modulární šachty Langmatz QualityBox

Vybrané ukázky realizace kabelových komor

PDF katalog a deklarace vlastností ke stažení

Nově mají šachty Langmatz certifikaci a splňují podmínky pro udělení CE značení. Níže najdete souvísející Prohlášení o vlasnostech k šachtám řady Quality Box PDF ke stažení

pdfDoP_PC_CZ.pdfvelikost: 1,21MB

Vyberte si z těchto modelových řad kabelových komor a šachet