loading
 • Langmatz CZ s.r.o.

Image -

Kabelové šachty, komory

Zemní kabelové šachty Langmatz - Chytré řešení inženýrské výstavby ve městech

Potřebujete kvalitní zemní přístupové šachty nebo komory pro kabely?

Jste na správné adrese! Nabízíme systémové kabelové propojovací komory a šachty s dlouhou životností, s možností zatížení až 40 tun a přednastavitelnými průchody z výroby. Námi dodávané prefabrikované zemní šachty a komory pro kabelové rozvody představují stále pevnou a flexibilní alternativu k betonovým kabelovým šachtám. Mezi výhody našich šachet, jež jsou vyrobeny z kvalitního polykarbonátu a za pomoci patentované 3D-ribFrame technologie, patří:
- úspora nákladů díky malé hmotnosti, modulární výstavbě a dodávce uspořádané k montáži,
- jednoduché přetrasování stávajících kabelovodů díky otevřeným šachtovým rámům,
- lehká integrace do exteriéru díky volbě poklopu šachty (litina, beton, slzičkový plech nebo zadlážditelný   poklop) a také
- ochrana před neoprávněným vstupem díky různým variantám zavírání- šestihran nebo vnitřní šestihran, či speciální zavírání (fungující jako zámek - k otevření nutný originální klíč).

OBLASTI VYUŽITÍ ŠACHET/KOMOR: 

Šachty lze použít jako protahovací či odbočné. Lze v nich umisťovat spojky, koncovky či T-odbočky v kabelových sítích pro rozvod elektrické energie, sdělovacích i optických kabelů, vody (pitné i odpadní), plynu, stlačeného vzduchu, aj.

 

DOPORUČENÁ KRITÉRIA PRO VÝBĚR ŠACHTY:

1. Velikost šachty (vnější/vnitřní rozměr a výška, popř. světlá výška). Šachty a komory Langmatz jsou vyráběné ve standardních velikostech  s vnitřním rozměrem od 240x240mm do 2200x2200mm - s variabilními hloubkami (bez omezení).

2. Druh poklopu komory (litinový, ocelový vybetonovaný,ocelový pro zádlažbu a u některých modelů je možnost použití plastového poklopu)

3. Třída zatížení. Šachty odpovídají normě EN 124 a vyhovují třídě zatížení A 15 (do 1,5 t), B 125 (do 12,5 t) nebo D 400 (do 40 tun). Nezbytnou součástí kabelových  tras  jsou přístupové kabelové komory/šachty, které jsou hlavně využívány ke kontrole, opravě,výměně či instalaci nových kabelů, ale také pro případ odbočných tras. 

 

Proč si vybrat šachty od firmy LANGMATZ?

 • Můžete se spolehnout na zkušený a profesionální tým. Mateřská firma Langmatz se více než 50 let specializuje na systémová technická řešení v oblastech telekomunikace, silnoproudu a signalizační techniky.

 • Firma staví na revoluční technologii 3D-ribFrame, která dovoluje vyrábět extrémně pevné produkty s nízkou hmotností, které jsou zároveň odolné proti povětrnostním vlivům, vysoké teplotě i chemickým látkám. Zemní kabelové šachty Langmatz ze speciálně úpraveného polykarbonátu snesou zatížení až 40 tun.

 • Námi dodávané prefabrikované šachty pro kabely mají připravená místa k proražení průchodu, adaptéry a oceníte také možnost stupňovitých ucpávek do průchodů šachet.Co to pro Vás znamená? 

  - Snadné a takřka bezpracné protažení kabelů a trubek bez nutnosti vrtat otvory ( k proražení prefabrikovaného otvoru stačí kladívko)

  - Snadné přizpůsobení otvorů na míru vašim potřebám 

  - Snadné využití existující infrastruktury díky výřezům ve spodní časti šachty

 • Díky vestavnému do rámu šachty prvku VarioModul, můžeme nabídnout rámy s otvory 160 mm místo klasických otvorů 110mm. 

 • Můžete si vybrat z pestré nabídky poklopů (betonový, litinový, k zadláždění, poklop ze slzičkového plechu, polykarbonátový poklop). Poklopy systémových kabelových šachet mohou mít různá uzavírání (colt telenet klíč, LIC lock, šestihran klíč, šroub imbus či mohou být bez uzavírání).

 • Naše šachty jsou zaopatřeny speciálním dnem, které je navržené tak, aby se případná voda v šachtě nikdy nezadržovala

 • Nabízíme několik modelových řad šachet, ze kterých si vybere každý:
  - modulární šachty (libovolná kombinace základu šachty s různými typy rámů pro dosažení požadované výšky šachty)
  ekonomické kompaktní nemodulární šachty 
  - šachty s označením Basicline (oceníte všude tam, kde není vysoký požadavek na zatížení - max 1000 kg). 

 • Samozřejmě také nabízíme i potřebné příslušenství ke kabelovým šachtám jako jsou průchodky, výšková vyrovnání, zdvihací háky, stupňovité ucpávky, redukce, nástroje k fixaci uzavírání.

 

Názorná ukázka postupné montáže modulární šachty  Langmatz QualityBox

PDF katalog a deklarace vlastností ke stažení

Nově mají šachty Langmatz certifikaci a splňují podmínky pro udělení CE značení. Níže najdete souvísející Prohlášení o vlasnostech k šachtám řady Quality Box PDF ke stažení

pdfDoP_PC_CZ.pdfvelikost: 1,21MB

Vyberte si z těchto modelových řád