loading
  • Langmatz CZ s.r.o.

Kabelové šachty s oceněním GreenTec Award jsou přátelské k přírodě

25.05.2017
Kabelové šachty s oceněním GreenTec Award jsou přátelské k přírodě

Kabelové šachty s oceněním GreenTec Award jsou přátelské k přírodě

LIC technika využívá při výrobě kabelových šachet recyklovatelné materiály. Jsme hrdí na to, že naše mateřská společnost LIC Langmatz je držitelkou prestižního ocenění GreenTec Award.

Zjednodušení realizace staveb, ohled na přírodu

Společnost LIC Technika vyrábí unikátní polykarbonátové podzemní rozvaděče, zemní kabelové šachty a řadu dalších prvků pro telekomunikace, oblast silnoproudu a dopravní signalizace. Firma staví na revoluční technologii 3D-ribFrame, která dovoluje vyrábět extrémně pevné produkty s nízkou hmotností, které jsou zároveň odolné proti povětrnostním vlivům, vysoké teplotě i chemickým látkám. Zemní kabelové šachty LIC z polykarbonátu vyrobeného za pomoci 3D-ribFrame technologie snesou zatížení až 40 tun. To vše spolu s mimořádnou variabilitou příznivě ovlivňuje náklady na dopravu, montáž a tím i výslednou cenu všech typů staveb.

Rychlá a čistá stavba

Šachtové prvky LIC jsou flexibilní alternativou k betonovým kabelovým šachtám. Nejedná se pouze o jednotlivé produkty, ale představují ucelený modulární systém, který výrazně zjednodušuje projektovou přípravu i samotnou výstavbu. Kabelové šachty jsou na stavbu dodávány již v připraveném uspořádání k montáži. Přetrasování stávajících kabelovodů je díky otevřeným šachtovým rámům velmi jednoduché. Šachty se snadno integrují do stávajícího terénu dle projektového zadání , protože jsou vybaveny šachtovými poklopy v různých materiálových provedeních – od litiny, přes beton a slzičkový plech, až po zadlážditelné poklopy. Samozřejmostí je ochrana šachet před neoprávněným vstupem.

Variabilní novinka v sortimentu LIC

VarioModul je kvalitní produkt, který v sobě spojuje inovativní a v praxi osvědčené vlastnosti. Rámový prvek poskytuje individuální řešení nejrůznějších požadavků a lze jej integrovat do standardních šachtových rámů. Přívodní pole jsou volná a je možné je individuálně osadit. Libovolné nestandardní otvory lze zhotovit pomocí běžných nástrojů na obrábění dřeva.

Nově si mohou se systémem VarioModul zákazníci objednávat rámové prvky pro kabelové chráničky o průměru 160 mm.

Šachty a rozvaděče pro každou stavbu

Rok od roku narůstá množství realizací, kde byly během stavby či rekonstrukce využity podzemní rozvaděče a kabelové šachty LIC. Mezi referencemi lze nalézt novou stáčecí linku plzeňského Prazdroje, depo závodního okruhu v Mostě, zahrady Pražského hradu a množství městských pěších zón a náměstí.

Firma LIC technika, s.r.o., je dceřinou společností firmy Langmatz GmbH sídlící v Garmisch-Partenkirchenu.