loading
  • Langmatz CZ s.r.o.

E-mobilita: výstavba rychlodobijecích stanic nyní efektivnější díky našim modulárním základům

18.05.2023
E-mobilita: výstavba rychlodobijecích stanic nyní efektivnější díky našim modulárním základům

E-mobilita: výstavba rychlodobijecích stanic nyní efektivnější díky našim modulárním základům

Od roku 2023 spustil Langmatz CZ aktivní prodej větších prefabrikovaných základů pod rychlobobíjecí DC stanice různých značek.

Elektromobilita v České republice: Rychlejší a snazší výstavba infrastruktury díky německé firmě Langmatz

Elektromobilita se stává klíčovou součástí energetického plánu České republiky. S narůstajícím zájmem o ekologickou dopravu a tlakem na snižování emisí CO2 je tato oblast neustále rozšiřována. Nicméně,      i přes rychlý rozvoj elektromobilů, čelí Česká republika několika výzvám spojených s budováním dobíjecí infrastruktury. Německá firma Langmatz nabízí řešení pro rychlejší a snazší výstavbu dobijecí infrastruktury díky svým modulárním prefabrikovaným základům z polykarbonátu.

Tyto základy mají výměnné montážní ocelové panely vyrobené na míru konkrétní značce dobíjecí stanice, což umožňuje nejen rychle dokončit stavební přípravu před montáží stanice, ale také odbourává nutnost výměny celého základu v případě výměny za nový model stanice – stačí pouze nechat vyrobit nové montážní panely. Langmatz základy šetří oproti dosavadně využívaným betonovým základům čas, úsilí a umožňují navíc lepší práci s chráničkami a kabeláží vedoucími v základu.

Díky přijatelné ceně, která je nepatrným zlomkem celkové ceny investice, představují Langmatz základy atraktivní řešení pro urychlení rozvoje dobíjecí infrastruktury v České republice. Tato technologie tak může napomoci překonat některé výzvy spojené s nedostatkem dobíjecích stanic, financováním jejich výstavby a koordinací mezi nabídkou a poptávkou. V konečném důsledku by to mohlo vést k rychlejšímu rozšíření elektromobility a snižování emisního dopadu dopravy v zemi.

Na fotografiích k článku je vidět postup montáže základu Langmatz včetně následné montáže dobíjecí stanice značky Alpitronic HYC300 v Praze-Kbelích. Jednalo se o pilotní projekt, se kterým byli investor a montážní firma velice spokojení a spolupráce tak v roce 2023 pokračuje ve větším měřítku na mnoha dalších lokalitách. 


IMAGE:

IMAGE: